Yenilikçi bir fermantasyon işlemi ile üretilen Setria® Glutatyon, kritik dokuların glutatyon içeriğini arttıran güçlü bir tripeptittir. Glutatyon vücuttaki en önemli antioksidandır.

Bazı koşullar altında, vücudun glutatyon seviyesi tükenebilir ve bu da serbest radikal hasarıyla savaşmak için ek takviye gerektirir.

Setria üç ana sağlık yararı sağlar: antioksidan koruma , detoksifikasyon ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur.

Genel olarak, bilimsel kanıtlar sağlıklı bir glutatyon alımının günde 250 ila 1,000 mg arasında olması gerektiğini göstermektedir.Bu nedenle, 250 mg sağlıklı insanlar için makul bir hedef iken, glutatyon statüsünü tüketmiş olanlar uygun dozu belirlemek için bir sağlık uzmanına danışmalıdır.

Evet! Tamamlayıcı glutatyonun güvenliği, katılımcıların günde 1000 mg - veya önerilen Setria dozunun on katını - glutatyonun on katını aldıkları çalışmalarda gösterilmiştir.

Setria, Nutrasource'un IGEN programı tarafından test edildiği gibi genetik olarak değiştirilmiş materyal içermemektedir.

Bir antioksidan, elektronlarından birini bağlayarak serbest radikali (oksidan olarak da bilinir) nötralize eden, böylece radikalin diğer moleküllere zarar vermesini önleyen bir maddedir. Glutatyon vücuttaki en önemli antioksidandır çünkü sadece serbest radikalleri durdurmakla kalmaz, aynı zamanda C ve E vitaminleri gibi diğer antioksidanları da geri dönüştürür.

Serbest radikaller günlük hayatta kaçınılmazdır. Serbest radikallerin en büyük kaynaklarından biri normal metabolizma sürecidir. Diğer yaygın serbest radikal kaynakları arasında ultraviyole radyasyon, x-ışınları, tütün dumanı, hava kirleticiler, alkol ve doymuş yağ bulunur. Bazen bağışıklık sistemi bir enfeksiyonla savaşmak için serbest radikaller üretir. Egzersiz ayrıca serbest radikallerin üretimini arttırır. Bununla birlikte, egzersize bağlı faydalar, onun ürettiği serbest radikallerden ağır basar.

Orta, uzun süreli fiziksel egzersiz, kan ve iskelet kaslarındaki glutatyon düzeylerini artırır. Ek olarak, bazı vitaminler ve besin takviyeleri, lipoik asit, çam kabuğu ekstresi, melatonin, yabanmersini, üzüm çekirdeği ekstresi, C vitamini, peynir altı suyu proteini ve zerdeçal gibi glutatyon güçlendiriciler olarak işlev görür. Bununla birlikte, yeterli glutatyon seviyelerini sağlamanın en iyi yolu vücuda Setria gibi önceden oluşturulmuş glutatyon sağlamaktır.

Healthy Origins ürünleri her zaman FDA zorunlu iyi üretim uygulamaları ile üretilmektedir.

Kesinlikle! Ürünlerimiz bağımsız potens, alerjenler, mikrobiyolojik kirleticiler ve ağır metaller için test edilmektedir.

Ürünlerimizde sadece koşer/helal sertifikalı büyükbaş (sığır) jelatini kullanıyoruz.

Özenle seçilmiş formülasyonlarımız ve aktif içeriklerimiz bizi diğer markalardan ayırır. Bizim malzemelerin çoğunluğu arkalarında önemli klinik araştırma var markalı, patentli maddelerdir. Doğru bileşeni sağladıktan sonra, müşterimize söz konusu ürün için mevcut olan en temiz formülasyonu tükettiklerinden emin olmak için üretim formülasyonunu inceleriz.